Zséda 4 év után elkészítette új stúdióalbumát. A magyar könnyűzene meghatározó előadója, a többszörös Fonogram-, eMeRTon-, és Artisjus-díjas énekesnő hatodik nagylemeze a „Kémia” címet viseli: 15 dallal igazán sokszínű és kidolgozott zenei anyag született. Egy igazi szerelmeslemez.

2016. november 8-án  mutatkozott be a Kémia című, hatodik nagylemez. Zséda mellett Joós István, a Magneoton (Mton) lemezkiadó alapítója, Zséda lemezeinek kiadója, Rakonczai Viktor Artisjus-, és eMeRTon-díjas zeneszerző, és Lackfi János József Attila-díjas író – aki franciául írt dalt a korongra – meséltek a friss dalok születéséről.

A Zséda (2002), Zséda-Vue (2004), Ünnep (2005), Rouge (2008), és Ötödik érzék (2012) után az új album címe: Kémia. 15 dalról beszélünk, és itt már meg is állhatunk egy pillanatra: a mai lemezkiadásban ritkaság, hogy ennyi dal szerepeljen egy korongon. Ez egy gazdag anyag. A dalok 2 éven át érlelődtek, formálódtak. Megérte. Ez érződik is az albumon, elmondhatjuk, hogy zeneileg nagyon kidolgozott és sokszínű. Mindez Zsédát dicséri: nemcsak énekesnője, de – mint minden albumánál – producere is a lemeznek.

scs_2096“Úgy érzem, talán ez eddig a „legzsédásabb” nagylemez. Benne van mindaz, ami jellemez engem.  A jazz, a blues, a soul nagyon fontos részei voltak a zenei pályámnak, alapvetően meghatározzák azt, ahogyan manapság pop-ot énekelek. Van benne egy kis színház is, a sanzonok világa. Mindezek ellenére mégis egy nagyon mai, modern, mainstream lemezt készítettem, egy ütős popalbumot. Élő hangszerekkel, gazdag hangszereléssel. A mának szól, és remélem, hogy minél többeket megszólít majd” – mondta a lemez kapcsán Zséda.

Zséda a nagy ballada énekesnők közé tartozik: jól állnak neki a nagyívű dalok, elhisszük neki a történeteket. Ahogy a lemezt hallgatjuk, jól esik érzelmekkel telítődni, újra átélni a jó pillanatokat, visszamenni életünk korábbi történéseihez. Emberi kapcsolatokról szól, örömről és bánatról, romantikus és érzelmes lemez ez, de végül mindig felemel, jó érzést ad.

scs_2092Zséda történetmesélőnek tartja magát, és ez igaz erre a lemezre is: ismét olyan történeteket mesél, amelyekbe sokan láthatják bele a saját sorsukat, a saját szerelmüket, boldogságukat vagy éppen bánatukat. Zsédának mindig is fontos volt, hogy sokakat megszólítsanak a dalai – most is mainstream lemezt készített, egyetemes érzésekről énekel.

Ahogyan végighallgatjuk a lemezt, megértjük, miért jó, ha egy énekesnő nagylemezt készít és nemcsak egyenként dobja piacra a dalait. Egy ilyen korong kiszakít a világból egy órára. Íve van, dramaturgiája, Zséda az első daltól az utolsóig „fogja a kezünket” és végigvezet érzéseken, dallamokon, szövegeken, hogy a végén sokkal jobban érezzük magunkat a világban.

 

MEGOSZTÁS

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ