A hajfestés megváltoztatja a haj szerkezetét és nem előnyére – mindegy milyen minőségű a hajfesték. A festett haj a természetesnél rendszerint rosszabb állagú, nehezebben kezelhető. Különösen akkor van kitéve nagy stressznek, ha a természetesről világosabb színre váltunk. Jobb ha vigyázunk rá, mert nincs az a csodaszer ami a nem megfelelő festéssel roncsolt haj egészségét visszaállítja.

„A festett hajat intenzívebben kell ápolni. Olyan hajápoló „csodaszer” nem létezik, ami kifejezetten a festett haj színét őrzi meg. Az egyetlen megoldás, ha mindent elkövetünk, hogy a lehető legjobb állapotban legyen a hajunk festés előtt és utána is. Így a választott hajszín is tartósabb, a haj pedig egészséges marad. Ez azonban több gondoskodást igényel” – figyelmeztet Lafferton Annamária, az elrontott frizurák helyrehozásának szakértője.

Talán a legfontosabb, hogy soha, de soha ne tegyük ki extrém terhelésnek a hajat. A haj világosításánál legyünk különösen körültekintők. Az átlagos haj 3-4 színmélységnyi világosítást visel el károsodás nélkül, ez viszont egyénenként változó, a haj adottságaitól és állapotától is függ. Ez utóbbiért viszont sokat tehetünk.

Haj_szepsegHidratáljuk rendszeresen a festett hajat

Ahhoz, hogy a festett haj is egészséges és könnyen kezelhető legyen, fokozottabban kell figyelnünk a hidratálására. Igyunk elég vizet és táplálkozzunk egészségesen. Ha ezt be tudjuk tartani, máris sokat tettünk hajunk egészségéért – is.

„Emellett, nem lehet elégszer hangsúlyozni a 3 lépéses hajápolás fontosságát. A sampon, balzsam és hajpakolás hármasának helyes alkalmazása sokat segíthet hajunk állagának megóvásában, amely az egyik alapfeltétele annak, hogy festett hajunk sokáig szép legyen”- mondja Lafferton Annamária.

Első lépésként a sampont mindig vízzel felhígítva tegyük a hajunkra, hogy jobban el tudjuk oszlatni a hajon, majd mosás után öblítsük is ki alaposan. Ezután következhet a balzsamozás, amely elengedhetetlen minden hajmosást követően, annak érdekében, hogy a haj hidratáltságát megtartsuk. Harmadik lépésként pedig igénybe vett haj esetén a hajpakolás legalább hetente egyszeri alkalmazásával szintén hajunk hidratálását segítjük elő.

Speciálisan hosszú és rövid hajra

Ahhoz, hogy a festett, igénybe vett haj hidratáltságát megőrizzük és az ápolást intenzívebbé tegyük, érdemes száraz hajon alkalmazható hajápolókat is használni.

dsc_7682Hosszú haj esetében hajvégápoló szérum alkalmazása javasolt a hajvégeken, a hajszálak utolsó 5-10 cm-es hosszán egyenletesen eloszlatva. Figyeljünk rá, hogy a hajtövekkel vagy a fejbőrrel ne érintkezzenek ezek a termékek.  A megfelelő minőségű hajvégápoló intenzíven táplálja és védi a hajvégeket, megelőzi azok töredezését. A rendszeres használat simává és selymessé teszi a hajszálak felszínét, valamint védi és regenerálja a roncsolt hajvégeket.

Rövidebb, áll felett érő hajnál inkább hajápoló tejet használjunk, amely a haj teljes hosszára felvihető, kivéve a hajtöveket. A hajápoló tej hatóanyagai a hajban maradnak és könnyített pakolásként kivételesen lággyá, rugalmassá teszik a hajat, táplálják és hidratálják a hajszálakat, valamint óvják a káros hőhatások ellen is. A hajápoló tej használata különösen ajánlott, ha rendszeresen festjük a hajunkat.

Amit el kell kerülni

Lehetőség szerint ne fogjunk hozzá otthon a hajszínváltásnak, főleg ha világosítani szeretnénk, inkább keressünk fel egy szakembert ennek a műveletnek az elvégzéséhez. Így nem csak a hajszínünkkel, hanem a hajunk állagával is elégedettek lehetünk festés után is.

Fontos, hogy a hajszínünket legfeljebb négyhetente frissítsük, mert az ennél gyakoribb festés túlzottan igénybe veszi a hajat és a fejbőrt is.

„Ahhoz, hogy megőrizzük a festett hajszínt, ne alkalmazzunk kamillás vagy gyümölcssavat tartalmazó, citrusos készítményeket, mert ezek fokozott tisztító hatásuk révén csak gyorsítani fogják a szín kopását” – tanácsolja Lafferton Annamária.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ